Pozostałe wydarzenia

2011-2013

 

ARCHIWUM
NASZEJ DZIAŁALNOŚCI SZKOLENIA DLA STUDENTÓW FARMACJI 2013

 Na prośbę członków Młodej Farmacji odbyły się cykle szkoleń dotyczące tematyki wirusa HPV, cukrzycy, nadciśnienia oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Spotkania te były związane ze zbliżającymi się akcjami pod hasał,i: „Dzień walki z rakiem szyjki macicy oraz wirusem HPV” oraz "Farmaceuta też człowiek" (edycja II). W kursach mogli wziąć udział zarówno studenci należący do Młodej Farmacji, jak również wszyscy zainteresowani pogłębieniem swojej wiedzy z tego tematu. Prelekcje odbyły się 4.04.2013 i 11.04.2013 oraz 18.04.2013 roku, i obejmowały tę problematykę pod różnym kątem.
Pierwsza z nich prowadzona była przez dr hab. n. med. Jerzego Stojkę, który skupił uwagę słuchaczy przede wszystkim na czynnikach ryzyka, zapadalności i skalach wykorzystywanych w ocenie rozwoju nowotworu. Pan doktor sporo czasu poświęcił również na omówienie wykorzystywanych technik leczenia, objawach choroby oraz dokonał porównania dostępnych na naszym rynku szczepionek.
Drugą prelekcję wygłosiła dr Joanna Smoleń. Prezentacja w dużej mierze dotyczyła klasyfikacji i różnorodności brodawczaków, a także chorób przez nie wywoływanych. Słuchacze mogli sporo dowiedzieć się na temat samego procesu zakażenia, a także wpływu na przebudowę nabłonka na poziomie molekularnym. Przypomniane również zostały informacje o grupie ryzyka i szczepionkach.
Ostatnia prelekcja, prowadzona przez Zuzanne Kapse, dotyczyła opieki farmaceutycznej, a skupiała się głównie na problemach pacjentów z nadciśnieniem, cukrzycą oraz chorobą obturacyjną płuc. Podczas zajęć zostały nam przedstawione obecnie używana aparatura (i ich obsługa) do pomiaru ciśnienia, glukozy oraz tlenku węgla, jak również porady i wskazówki dla pacjentów.
Przedstawiciele Młodej Farmacji, jak również wszyscy biorący udział w cyklu szkoleń z pewnością zapamiętali wiele pożytecznych informacji, które będą mogli wykorzystać nie tylko podczas zbliżającej się kampanii edukacyjne, a także w przyszłej pracy zawodowej.

Zdjęcia ze szkolenia nr 3 (nadciśnienie, cukrzyca, POChP, pomiar ciśnienia oraz glukozy we krwi):

 


 kliknij na obrazek, aby powiększyć go

  IMPREZA INTEGRACYJNA - MIKOŁAJKI 2012


 Uwaga! Uwaga! Rusza mikołajkowa impreza integracyjna Młodej Farmacji 6.12.12!
Niestety św. Mikołaj zgubił playlistę - pomóż mu ją utworzyć na nowo, wybierając piosenki, które chciałbyś usłyszeć na imprezie
- wybierzemy 20 najbardziej popularnych i będą one do wylosowania w worku św Mikołaja, który będzie na was czekał do godz. 24.00 przy wejściu do Farmaconu. PIOSENKI WYBIERAMY DO ŚRODY 5. grudnia!
Będziemy na was czekać z niecierpliwością w czwartek 6 grudnia w Farmaconie ! :)


kliknij na obrazek, aby powiększyć go

 

 


 ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS 2011

 

 

Przyjdź i dowiedz się więcej na temat AIDS! Weź udział w panelu dyskusyjnym i wypowiedz się na nurtujące tematy! Zapraszamy!.

 


kliknij na obrazek, aby powiększyć go


 

DZIEŃ BEZ PAPIEROSA 2011

 

W dniu 2.06.2011 Młoda Farmacja zorganizowała przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Sosnowcu "Dzień bez papierosa".

Więcej zdjęć tutaj!

kliknij na obrazek, aby powiększyć goWSPÓLNE GRILLOWANIE Z OKAZJI 10-LECIA MŁODEJ FARMACJI SOSNOWIEC 2011

 

W maju Młoda Farmacja zorganizowała wspólne grillowanie dla wszystkich studentów wydziału medycyny laboratoryjnej SUM w Sosnowcu.


kliknij na obrazek, aby powiększyć go 

I RAJD FARMERA 2011

 

W maju Młoda Farmacja zorganizowała wyjazd do Doliny Będkowskiej.


Więcej zdjęć tutaj!

kliknij na obrazek, aby powiększyć go

 


SPOTKANIE PROMOCYJNE 2011

 

Przyjdź na spotkanie z Młodą Farmacją, poznaj nowych, interesujących ludzi, dowiedz się więcej o naszej działalności i zapoznaj się z projektem "W Służbie Zdrowia". Już teraz zostań członkiem studenckiej sekcji Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego! Po oficjalnej części - niespodzianka:)


 

 

 

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

Sylwia Dobiech
tel. 792 607 265

Email: przewodniczacy.sosnowiec@mf.edu.pl