Polpharma

Pharma Wiedzy 2012

 

 
WYJAZD DO POLPHARMY 2012

PHARMA WIEDZY

14 i 15 marca 2013 roku członkowie Młodej Farmacji wraz z wybranymi studentami farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wzięli udział w przedsięwzięciu kryjącym się pod nazwą „Pharma Wiedzy” w Starogardzie Gdańskim. Jest to cykl konferencji realizowanych przez Polpharmę we współpracy z organizacjami studenckim, który pierwszy raz miał miejsce w 2007. Celem tego programu jest umożliwienie studentom porównanie wiedzy zdobywanej w czasie studiów z praktyką w przemyśle farmaceutycznym, a także dostarczenie informacji, których brakuje w programie uczelni medycznych, a z pewnością przydadzą się w zrozumieniu branży farmaceutycznej.

Pierwszy dzień wycieczki upłynął głównie pod znakiem podróży, ponieważ czas potrzebny do pokonania trasy z Sosnowca do Starogardu Gdańskiego to ponad 8 godzin. Po dotarciu na miejsce nie można było jednak narzekać, ponieważ uczestnicy zostali zakwaterowani w malowniczo położonym hotelu Hubertus, który spełniał najwyższe standardy zarówno pod względem lokalowym jak i gastronomicznym. Wieczorem wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z koleżankami i kolegami z Młodej Farmacji z Wrocławia, którzy również zostali zaproszeni na konferencję. Później wszyscy mieli okazję rozruszać zastane mięśnie po długiej podróży na parkiecie tanecznym.

Drugi dzień stał pod znakiem zdobywania wiedzy zgodnie z drugim członem tytułu konferencji. Polpharma przygotowała serię trzech wykładów. Pierwszy z nich dotyczył leków generycznych, ich bezpieczeństwa, a także praw patentowych leków innowacyjnych. Druga prelekcja poświęcona została tematowi biogeneryków, które dla Polpharmy w perspektywie najbliższych 10 lat będą ważną gałęzią rozwoju, zaraz obok leków generycznych małocząsteczkowych. Ostatni wykład przybliżył wszystkim uczestnikom problematykę GMP, czyli Dobrej Praktyki Produkcyjnej (Good Manufacturing Practice) z przykładami jej wykorzystania w Polpharmie. Prelegenci oraz ich prezentacje były dobrze przygotowane merytorycznie, więc każdy z uczestników wyniósł z tych odczytów wiele interesujących informacji, a także mógł pogłębić swoją wiedzę poprzez zadawanie pytań.

Ostatnim etapem wizyty w Polpahrmie było zwiedzanie zakładu. Uczestnicy zapoznali się z produkcją tabletek, poprzez wysoko wydajne tabletkarki, a także zwiedzili część przedsiębiorstwa odpowiedzialną za pakowanie lekarstw. Niestety nie wszystkie oddziały można było zwiedzać ze względu wysokich standardów w zakresie aseptyki, jakie panują w tak specyficznym zakładzie produkcyjnym.

Miłym upominkiem na koniec dnia dla każdego z członków wycieczki był imienny certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, broszura informacyjna na temat leków generycznych, a także bogato ilustrowany raport roczny Polpharmy.

Z pewnością wszyscy, którzy mieli okazję brać udział w „Pharmie Wiedzy” będą do tego wydarzenia wracać z uśmiechem na twarzy i z pewnością polecą innym wyjazd na taką konferencję w przyszłości.kliknij na obrazek, aby go powiększyć


 

Dane kontaktowe

Sylwia Dobiech
tel. 792 607 265

Email: przewodniczacy.sosnowiec@mf.edu.pl